Katie Burnett is na een interim-periode als Technisch Manager bij de NGF per 1 januari 2025 aangesteld als Technisch Directeur. Voormalig LPGA Tour-professional Katie Burnett kwam eind 2022 als parttime coach bij de NGF en werd in januari 2024 benoemd als technisch manager a.i. Zij heeft vanaf die datum vorm en inhoud gegeven aan de nieuwe topgolfstructuur bij de NGF, in eerste instantie samen met Niels Boysen (Teammanager Topsport) en Ernst Boekhorst (directielid a.i.) en vanaf mei met Jan van Merwijk (Algemeen Directeur Sport).
De opdracht van Burnett in 2024 was om te zorgen voor structuur, een open cultuur en transparantie binnen topgolf (heren en dames). Dat omhelsde onder meer een verbetering van de communicatie, zowel intern als extern, het beschrijven van en het toezicht houden op rollen en verantwoordelijkheden, het ontwikkelen van duidelijke selectie- en kwalificatiecriteria en het opstellen van een langetermijnvisie voor toekomstbestendig topgolf. Bij aanvang van de herstructuring van topgolf werd besloten om de functie van technisch bondscoach vooralsnog niet terug te laten komen in de organisatie. Sinds begin 2024 stuurt Burnett het NGF-coachingteam aan.
Het bestuur en de directie van de NGF menen dat Katie haar opdracht en taken uitstekend heeft uitgevoerd. De afdeling Topgolf is dankzij haar kennis, kunde en de goede inzet van het NGF coaching team in een nieuwe fase beland waarbij de vruchten van de aangepaste topgolforganisatiestructuur geplukt kunnen worden. Met haar achtergrond als professional, director of golf bij Tetherow Golf Club, coach en op basis van haar kwaliteiten als technisch manager in 2024, acht de NGF Katie de meest geschikte persoon om topgolf in Nederland naar een hoger niveau te tillen en voort te bouwen op de huidige structuur. Daarom is Burnlett op 1 januari 2025 benoemd als Technisch Directeur.
"Katie heeft in 2024 uitstekend werk geleverd door rust en structuur aan te brengen in topgolf en het coachingteam”, zegt Judith Hermans, bestuurslid Topgolf. "Ze heeft ons vertrouwen waargemaakt, ze heeft zich bewezen en verdient deze aanstelling als NGF-TD dan ook. Ik ben ervan overtuigd dat zij de juiste persoon is om topgolf in Nederland naar een hoger niveau te brengen."
Jan van Merwijk, algemeen directeur sport: "Ik ben verheugd dat Katie ons aanbod heeft aangenomen om haar werk voort te zetten maar nu met de titel TD. Daarmee geven we nationaal en internationaal een duidelijk signaal dat Katie de inhoudelijke verantwoordelijkheid voor het technische golfbeleid draagt. Samen met het NGF coaching team kan ze daar nu verder vorm en inhoud aan gaan geven."
Burnett is blij met het vertrouwen dat in haar gesteld wordt. "Topgolf is altijd heel belangrijk in mijn leven geweest en ik ben dankbaar voor de kans om iets terug te doen voor de golfsport. Samen met het kundige en gedreven coaching team hebben we hard gewerkt om een solide basis te leggen en zullen we ons blijven inzetten om het Nederlandse golf naar een hoger niveau te tillen. Ik ben trots op wat we samen hebben bereikt en enthousiast over wat nog komen gaat. Vorig jaar is de NGF ook begonnen met de uitvoering van het nieuwe jeugdplan - een gezamenlijk plan van de NGF, PGA Holland en GolfTON, waarbij ons coaching team meer betrokken raakt bij alle niveaus van de piramide. Ik denk dat we hiermee weer een stevige stap in de goede richting kunnen zetten. Momenteel zijn we ook bezig om de laatste hand te leggen aan onze langetermijnvisie voor Topgolf."
Onderdeel van de herstructurering is dat Topgolf een zelfstandige afdeling is geworden en geen onderdeel meer zal uitmaken van de afdeling Competitie, Wedstrijden, Topgolf, Courserating en Handicap & Regels. Katie zal de afdeling Topgolf gaan leiden en Niels Boysen blijft teammanager van de afdelingen Competitie, Wedstrijden, Courserating en Handicap & Regels. Burnett maakt als TD geen onderdeel uit van het directieteam maar zit wel aan bij het teammanagersoverleg.
In 2024 behaalde TeamNLGolf al een aantal vermeldenswaardige prestaties onder leiding van Katie Burnett en het NGF coaching team (Taco Remkes, Tom Stam, Guido Loning, Jeroen Krietemeijer, Reinier Saxton, Dewi Schreefel, Myrte Eikenaar en Marcella Neggers).